„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza wybrzmiały w szkolnej bibliotece

29 września 2022r. w szkolnej bibliotece odbyła się akcja w ramach Narodowego Czytania oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna pod patronatem Pary Prezydenckiej, której celem jest propagowanie czytania literatury narodowej. 11. edycja Narodowego Czytania odbyła się 3 września, a tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który skierowany jest szczególnie do dzieci i ma na celu zachęcanie do czytelnictwa. Głośne czytanie młodym odbiorcom i czytanie przez dzieci pozytywnie wpływa na całościowy ich rozwój, rozwija wyobraźnię, rozwija mowę i słownictwo, ćwiczy pamięć i koncentrację uwagi, pomaga w budowaniu więzi dziecka z osobą czytającą.

W naszej szkolnej bibliotece pod przewodnictwem Pani Joanny Sabały i Pani Agaty Zając odbyła się akcja, która połączyła oba te wydarzenia. Za udział oraz zaprezentowanie dzieła naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza dziękujemy czytającym uczniom: Sandrze Rękawek, Amelii Michalczyk, Szymonowi Boratyńskiemu, Patrykowi Hysowi i Jakubowi Winkowi.