Grupa „PSZCZÓŁKI”

 

PSZCZÓŁKI

Jesteśmy najstarszą grupą przedszkolną. Grupa  liczy 16 dzieci, wśród których jest 6 dziewczynek i  10 chłopców. Opiekę wychowawczo – dydaktyczną nad naszą grupą sprawuje p. Joanna Krzemińska, a pomaga jej p. Marlena Ostrowska.

Mamy już 6 lat i w ciągu całego roku będziemy  aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. Z radością przekraczamy próg przedszkola, gdyż czekamy na nowe pomysły i wyzwania. Pomimo połączenia dzieci z różnych grup, jesteśmy otwarci na nowe znajomości i budowanie silnych więzi.  Podczas pobytu w przedszkolu poszerzamy wiedzę, rozwijamy swoje umiejętności. Przed nami bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie będzie wykonywanie zadań w kartach pracy. Bardzo lubimy różne gry i zabawy ruchowe organizowane w przedszkolu jak i na placu zabaw. Sami także zorganizujemy sobie świetną  zabawę.

Chłopcy chętnie grają w piłkę, konstruują budowle z klocków, natomiast dziewczynki tworzą piękne obrazki lub bawią się lalkami. Chętnie uczymy  się nowych wierszyków i piosenek, lubimy malować farbami oraz wyklejać plasteliną. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej  lub bajek. Jesteśmy otwarci i ciekawi  świata, który poznajemy poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne.

Dwa razy w tygodniu uczestniczymy w zajęciach języka angielskiego, które prowadzi p. Dariusz Szczęśniak oraz w zajęciach religii, na których spotykamy się z p. Magdaleną Bogucką. Zajęcia trwają 30 minut, jednak za każdym razem staramy się na nich nauczyć jak najwięcej.

Każdy kolejny dzień w przedszkolu przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia i wiele radości, dzięki czemu uśmiech nie znika z naszych twarzy.