Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu oraz szkole.

Dzień Kropki to wyjątkowy dzień, w którym to dzieci rozwijają swoją kreatywność, pomysłowość. Dzień rozwijania talentów i odkrywania pasji.

Dzień Kropki rozpoczął się wówczas, gdy w 2003 r. do księgarni  trafiła książka Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Opowiada ona o dziewczynce o imieniu Vasthi, która podczas lekcji plastyki nie potrafiła stworzyć nic interesującego – jako jedyna  z klasy. Wówczas z pomocą przyszła jej nauczycielka, która zaproponowała, aby dziewczynka narysowała na kartce zwykłą kropkę. Dziewczynka zrobiła tak jak zasugerowała nauczycielka, a następnego dnia okazało się, że jej praca została oprawiona w ramkę i wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród rówieśników.  Odtąd Vasthi zaczęła tworzyć niezwykłe dzieła z kropek odkrywając swój niezwykły talent. Od tamtej pory kropka jest symbolem kreatywności, pomysłowości oraz odkrywania w dzieciach ukrytych talentów, pasji. 

Taki niezwykły dzień również obchodzony był w w naszej placówce 15 września. Przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne,  szukały kropek ukrytych w sali, wykonywały opaski, prace plastyczne – malowały farbami, wyklejały plasteliną, rysowały kredą – dziecięca pomysłowość tego dnia nie miała granic 😉

Zadaniem uczniów także było wykonanie pracy plastycznej zawierającej kropkę, którą wcześniej każdy musiał odnaleźć. Dzięki temu powstała wspaniała wystawa „kropkowych” prac. Gratulujemy pomysłów!