Ogólnopolski Program „5 zmysłów mamy” realizowany w naszym przedszkolu

W ramach programu „5 zmysłów mamy” odbyły się pierwsze zajęcia, na których przedszkolaki doskonaliły zmysł dotyku.

Program „5 zmysłów mamy” realizowany będzie przez cały rok szkolny 2021/22. Głównym założeniem programu są zajęcia z elementami integracji sensorycznej. Celem całej akcji jest aktywizowanie wszystkich zmysłów dzieci poprzez różnego rodzaju zabawy, poprawa integracji pomiędzy zmysłami, rozwijanie kreatywności oraz zainteresowania światem, integracja dzieci, wspomaganie rozwoju mowy oraz  wdrażanie do empatycznych zachowań. 

Pierwsze zajęcia za nami.  Były to zabawy sensoryczne na ścieżce, która powstała z darów jesieni takich jak szyszki, gałązki świerku, kasztany, dynie, żołędzie, orzechy, liście czy kolby kukurydzy. Dzieci doskonaliły swoje zmysły, szczególnie zmysł dotyku, następnie opisywały swoje wrażenia i odczucia.