Drodzy Rodzice

Informujemy, że od 25 maja 2020 r. istnieje możliwość uruchomienia w przedszkolu zajęć opiekuńczych dla dzieci. Zainteresowanych Rodziców prosimy o dokładne zapoznanie się z obowiązującymi „Procedurami bezpieczeństwa…” i oświadczeniem, a następnie wysłanie drogą elektroniczną wypełnionego  wniosku i oświadczenia do dnia 19 maja 2020r. (wtorek) do godz. 15.00.  Wniosek i oświadczenie przesyłamy na adres e-mail: rekrutacja@zsizdebno.pl.  Wnioski niekompletne i przysłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Oświadczenia rodziców – przedszkole w czasie epidemii

Procedury-bezpieczeństwa-w-Publicznym-Przedszkolu-w-Izdebnie NOWE

wniosek-o-zapewnienie-opieki – epidemia

Kształcenie na odległość – poradnik MEN

Szanowni Rodzice

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN)
w związku z ogłoszeniem stanu epidemii  przygotowało rozporządzenia, umożliwiające organizację i realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod oraz technik kształcenia na odległość. W celu wsparcia organizacji tego procesu MEN udostępnia poradnik zawierający wskazówki dla pracowników oświaty, uczniów oraz rodziców.

Poniżej przygotowaliśmy fragmenty poradnika przeznaczone dla uczniów oraz rodziców.

Ksztalcenie_na_odleglosc_MEN–_poradnik_dla_Rodziców Ksztalcenie_na_odleglosc_MEN–_poradnik_dla_Uczniów

Psycholog szkolny  – konsultacje dla uczniów i rodziców

Konsultacje dla rodziców i uczniów od 24 marca 2020 r. odbywać się będą drogą elektroniczną poprzez dziennik elektroniczny we wtorki [ 10:00 – 12:00]  i środy [15:00 – 17:00]. Możliwa jest również rozmowa poprzez komunikator SKYPE.  [Nazwa użytkownika: seszela.]  Wystarczy napisać wiadomość w celu ustalenia dogodnego terminu rozmowy.

Zapraszam do kontaktu

Drodzy Rodzice dzieci przedszkolnych

  W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zagrożeniem epidemią koronawirusa, prosimy, aby czas spędzony z dziećmi w domu wykorzystany został świadomie i korzystnie dla naszych pociech. Dlatego mamy nadzieję, że będzie to czas aktywny, spędzony w gronie najbliższej rodziny. Mimo trudnego dla nas czasu media (telewizja, Internet) zachęcają nas do czerpania inspiracji i wspólnego spędzania czasu. I my pragniemy, aby korzystali Państwo z propozycji np. TVP ABC, gdzie można obejrzeć „mądre” bajki i programy edukacyjne dla dzieci. W sieci można znaleźć mnóstwo gier, kart pracy czy zabaw rozwijających umiejętności naszych pociech. Polecamy m.in. takie strony jak: matzoo.pl, miastodzieci.pl, kredkauczy.pl, eduzabawy.com. Niech Państwa wybory zabaw i zajęć z dziećmi będą świadome i odpowiedzialne. Prosimy, aby nie był to czas spędzony tylko przed mało kształcącymi bajkami i grami. Wykorzystajmy ten czas na wspólne układanie puzzli, na gry planszowe, zabawy konstrukcyjne (klocki, układanki). Niech dzieci rysują, malują, wycinają, lepią plastelinę, itp. – a więc niech robią to wszystko. co rozwija ich grafomotorykę. Śpiewajcie, rozmawiajcie, czytajcie bajki…

W zakładce PRZEDSZKOLE/ZADANIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW zamieszczane będą zadania dla dzieci. Prosimy o korzystanie w miarę możliwości z tych materiałów i zachęcanie dzieci (szczególnie te starsze) do pracy.

Nowy terminarz postępowania rekrutacyjnego do przedszkola

Prosimy o zapoznanie się z nowym terminarzem znajdującym się w Zarządzeniu Wójta Gminy Łaskarzew.

Rekrutacja do przedszkola nowe terminy

Rekrutacja do przedszkola:

termin rekrutacji zostaje przedłużony do końca marca i odbywać się będzie na zmienionych zasadach drogą elektroniczną. Rodzice, którzy chcą złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 proszeni są o wypełnienie formularza: Elektroniczny wniosek o przyjęcie do przedszkola

Powyższy formularz  proszę przesłać jako załącznik na adres:

rekrutacja@zsizdebno.pl

W tytule wiadomości proszę napisać:  wniosek  o przyjęcie do przedszkola.

Pozostałe informacje, oświadczenia potwierdzające spełnianie poszczególnych kryteriów i właściwy wniosek uzupełniony będzie w poźniejszym terminie.

Dzieci uczą rodziców: Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film „Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa” to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

 

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Apel do Rodziców

Drodzy Rodzice

Wojewódzki Mazowiecki Inspektor sanitarny wystosował apel do rodziców:

Warszawa 13 marca 2020 r.

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczychw dniach 12 – 25 marca 2020 r.
W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji
Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych).
Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.
W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:
dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych,


 zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,


 przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,


 stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,


 śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.