Pszczółki miały swoje święto

Pszczółki obchodziły swoje imieniny

 

20 maja obchodzony jest ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół. Jest to inicjatywa Słowenii, która chciała podkreślić znaczenie pracy pszczół dla pozyskiwania żywności oraz zwracała uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady. Bo jak stwierdził Albert Einstein – „Jeśli wyginą pszczoły, wówczas rodzajowi ludzkiemu zostaną już tylko cztery lata”. 

Nasze Pszczółki tego dnia poszerzały swoją wiedzę na temat tych owadów oraz ich ciężkiej pracy. Poznaliśmy życie pszczół, ich zwyczaje, charakterystyczne cechy oraz produkty, które dzięki nim pozyskujemy. Wiemy już, dlaczego pszczoły dla ludzi są tak ważne i że od nich zależy nasze życie. 

A jak imieniny, to była też zabawa, radość, kwiaty i coś słodkiego. I to nie był miód 🙂