Świąteczna atmosfera w przedszkolu

W naszym przedszkolu zawitało zielone drzewko, które przedszkolaki pięknie ozdobiły.

Za wspaniały prezent dziękujemy Radzie Rodziców przedszkola. Ubieranie drzewka to wspaniała tradycja i wielka radość dla każdego dziecka, a choinka w każdym domu jest nieodzowną ozdobą w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Na szczycie drzewka błyszczy gwiazda, która według wierzeń ludowych miała pomagać w powrotach do domu. Zawisły lampki, które bronić miały przed złem, zaś według wiary chrześcijańskiej wskazują na Chrystusa, który miał być światłem dla pogan. Choinkę opasają długie łańcuchy – symbol więzi rodzinnych, mają chronić dom przed kłopotami, ale także przypominają o zniewoleniu grzechem. Wiszą piękne kolorowe ozdoby, a wśród nich aniołki, które opiekują się ludźmi i dzwonki, które oznaczają dobre nowiny i radosne wydarzenia.