Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Przed nami ferie zimowe. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie podczas odpoczynku.

W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie przygotowali plakat przypominający i utrwalający zasady bezpieczeństwa. które należy przestrzegać podczas zabaw i odpoczynku w ferie. 

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku, relaksu. To także sezon na zabawy na świeżym powietrzu, szczególnie gdy towarzyszy nam śnieg i mróz. Bawmy się, ale rozsądnie!

Warto przypomnieć sobie zasady poruszania się na drodze, szczególnie po zmroku. Pamiętajmy o odpowiednim stroju, dostosowanym do warunków pogodowych. Zadbajmy o bezpieczne miejsce na zabawę – unikajmy zamarzniętych zbiorników wodnych, zabaw w pobliżu dróg, stoków z drzewami czy ślizgawek na chodnikach i drogach. Przed zabawą sprawdźmy stan techniczny sprzętu np. sanek. Uważajmy na zwisające sople lodu, a kulig organizujmy tylko pod opieką dorosłych. 

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam wspaniałych i pełnych przygód ferii zimowych!

Dbajcie o siebie!