Cele na Nowy Rok

Początek Nowego Roku to doskonały moment na to, by spojrzeć na swoje dotychczasowe dokonania i zastanowić się, co jeszcze możemy i chcemy osiągnąć. 
Warto żeby także  dzieci nauczyły się tego, iż większość rzeczy, która nam się przydarza, wynika zwykle z dotychczasowych wyborów, decyzji oraz poczynań. Każdy z nas sam kształtuje swoje własne życie. Jeśli chcemy, by przebiegało ono zgodnie z naszymi wyobrażeniami, musimy nauczyć się stawiać sobie cele i wytrwale je realizować.
I choć może nam się wydawać, że pierwszaki są jeszcze na to wszystko zbyt małe, to pamiętajmy, że nauka odpowiedzialności to długi i trudny proces. Im wcześniej zaczniemy im uświadamiać, że mogą wpływać na swoje życie, tym lepsze przyniesie to w przyszłości efekty.
Pokażmy więc dzieciom-najlepiej na własnym przykładzie, jak ważna jest umiejętność stawiania sobie celów i dążenie do ich realizacji.

Na dobry początek stwórzmy listę  (przykład poniżej). 

Przygotowali: nauczyciele świetlicy szkolnej.