„Dzień Luzaka” w naszej szkole

1 kwietnia, jak to na dzień „Prima aprilis” przystało, był dniem wyjątkowym w naszej społeczności szkolnej. Obchodziliśmy „Dzień Luzaka, czyli Dres w szkole bez plecaka”.

Dzień ten zorganizowany został jako urozmaicenie uczniom pobytu w szkole oraz w celu odkrycia nowych talentów. A na czym on polegał? Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w dres, a swoje książki i przybory przynieśli nie w plecaku. A więc w czym? Zabawa polegała na tym, aby ten plecak czymś zastąpić. Im oryginalniejszy pomysł, tym lepiej… Wyobraźnia uczniów nie miała granic. Uczniowie podręczniki przynieśli w: torbach na zakupy, walizkach, skrzynkach na narzędzia, chlebakach, pojemnikach na ciasto, wiaderkach, pudełkach po butach, torbach termicznych, koszykach wiklinowych, damskich torebkach, koszykach sklepowych, koszach na bieliznę, torbach sportowych, a nawet w taczkach. Oryginalne, niepowtarzalne pomysły to np. szuflada, podbierak wędkarski, torba wędkarska, kuchenka dziecięca, klatka dla zwierzaka, dmuchawa do liści, ul drewniany, pudełko po proszku do prania, śpiwór, apteczka, kask, przyczepka dziecięca. Niektórzy uczniowie nawet swoje piórniki zastąpili pudełkami po chusteczkach higienicznych, kosmetyczkami, butelkami na napoje, klapkami czy pudełkami po kapsułkach do prania. 

BRAWO UCZNIOWIE!!! SUPER POMYSŁY!!! GRATULUJEMY!!!