„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni. Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis. Zapachniało, zajaśniało. Wiosna, ach to ty. Wiosna, wiosna, ach to ty…” (M. Grechuta)

21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali nową porę roku.

Wiosna to pora radosna, pełna optymizmu, kolorowa, dająca nadzieję, siłę, chęć do działania. I taki właśnie był pierwszy dzień wiosny w naszej szkole.

Było kolorowo, wesoło. Mury naszej szkoły tętniły życiem, śmiechem, radością uczniów i nauczycieli. Samorząd uczniowski z wychowawcami przygotowali dla uczniów różne zabawy i atrakcje. Był spacer w piękny, słoneczny dzień. A jak spacer, to i słodka niespodzianka. Poznaliśmy bliżej życie i twórczość naszego przyszłego patrona szkoły na podstawie prezentacji i testu wiedzy, jaki przygotowali uczniowie klasy VIII. Powstały piękne kolorowe plakaty o tematyce wiosennej. Dużym powodzeniem cieszyła się wiosenna fotobudka. Ale najważniejszym punktem dnia był szkolny apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje wiosenne stroje. To był prawdziwy pokaz mody z muzyką, brawami i wspaniałymi modelkami i modelami. A stroje wywołały uśmiech na twarzy każdego widza. Podczas apelu odbył się Szkolny Turniej Układania Kostki Rubika – emocji było co niemiara. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcy turnieju – Kacprowi Woźniakowi.

Oby ten wspaniały dzień napełnił nas siłą, optymizmem i nadzieją na następne dni tej cudownej pory roku!