Klasy I-III na wycieczce w Warszawie

18 maja uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły wybrali się na zwiedzanie stolicy. 

Pierwszym punktem zwiedzania był Grób Nieznanego Żołnierza na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego. Przed grobem uczniowie poznali jego historię oraz mogli obejrzeć zmianę warty honorowej, która odbywa się o każdej pełnej godzinie. Następnie zwiedzili Ogród Saski, a w nim zobaczyli Fontannę Wielką, zegar słoneczny, barokowe rzeźby, pomnik Marii Konopnickiej. Podczas spaceru wspominali Janusza Korczaka, który jako młody chłopiec często spędzał tu czas na zabawie i spotkaniach z rówieśnikami. 

Kolejnym, ważnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Capitol i obejrzenie musicalu „#kopciuszek”, który swoim scenariuszem nawiązywał do nastolatków zatopionych w świecie internetu i smartfonów, dla których liczy się tylko fikcyjny świat wirtualny, a nie to, co dla każdego człowieka powinno być najważniejsze, czyli przyjaźń, prawda i piękno wewnętrzne. Sztuka każdemu się bardzo podobała i jak to podsumowała jedna z uczennic: „była tak zapatrzona, że nawet chyba nie mrugała” 🙂

Po musicalu uczniowie przeszli ulicami stolicy przed Pałac Kultury i Nauki, gdzie w Parku Świętokrzyskim zobaczyli pomnik Janusza Korczaka, naszego patrona szkoły.

W drodze powrotnej zajechali do McDonald’s na szybki posiłek. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.