Konkurs plastyczny „W krainie Króla Maciusia”

W ramach zadań wychowawczych związanych z nadaniem naszej szkole imienia Janusza Korczaka, w klasach I-III został przeprowadzony konkurs „W krainie Króla Maciusia”.

Uczniowie klas młodszych poznali życiorys Janusza Korczaka oraz jego bohatera Króla Maciusia Pierwszego. Podczas lekcji dzieci wysłuchały streszczenie i fragmenty książki „Król Maciuś Pierwszy” oraz zapoznały się z filmem rysunkowym zrealizowanym na podstawie treści utworu. Zadaniem uczniów było stworzyć dowolną techniką plastyczną płaską pracę przedstawiającą scenę z książki naszego patrona.  

Powstały ciekawe prace.  Jury oceniało pomysłowość, samodzielność oraz estetykę wykonanych prac. Z każdej klasy wyłoniono I miejsce oraz kilka, równorzędnych  wyróżnień. Oto jak przedstawiają się wyniki konkursu:

Klasa I:

I miejsce – Bartłomiej Karasiński

Wyróżnienia – Franciszek Domarecki, Jan Janisiewicz, Zofia kępka, Marcin Rybarczyk, Joanna Szymborska.

Klasa II:

I miejsce – Piotr Korgol

Wyróżnienia – Aleksandra Boratyńska, Andrzej Kasprzak, Zuzanna Markowska, Lena Michalczyk, Katarzyna Mróz, Gabriela Szarek, Julia Teperek, Iga Zając.

Klasa III:

I miejsce – Zofia Purgal

Wyróżnienia – Bartłomiej Drożdż, Patrycja Gromadzka, Bartłomiej Kowalski, Julia Michalczyk, Krystian Tchorek, Nataniel Wawer.

Prace I miejsca:

 

Wyróżnienia: