Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział w poniedziałek.

W ramach tego dnia, zamiast lekcji języka polskiego, uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z językami, którymi posługują się ludzie na całym świecie, ale przede wszystkim dotyczące naszego języka – języka polskiego. 

Uczniowie naszej szkoły mają dużą świadomość tego, jak ważna jest poprawność nie tylko ortograficzna, lecz także poprawność językowa. Wszyscy doskonale znają najczęściej popełniane błędy, co zostało udowodnione na wykonanych przez klasy IV-VIII plakatach. Na koniec lekcji, uczniowie zapoznali się z filmami dostępnymi w serwisie YouTube. Przedstawiają one krótką historię naszego ojczystego języka. 

(Tekst A.Jaworska)