O miłości najpiękniej… w konkursie recytatorskim.

„O miłości najpiękniej …” – to tytuł konkursu recytatorskiego, który odbył się 15 lutego 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łaskarzewie.

W  zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie z ośmiu szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Łaskarzew oraz gminy Sobolew. Wszyscy uczestnicy recytowali przed jury i zgromadzoną publicznością wybrane wiersze o miłości.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Gabriela Stanek z kl. V, Natalia Zając z kl. V i Żaneta Siarkiewicz z kl. VIII. Dziewczęta recytowały wyraźnie i bardzo sugestywnie. Potrafiły świadomie regulować siłę głosu, dostosować tempo mówienia do prezentowanych tekstów.

Po długich obradach komisja wyłoniła laureatów konkursu. Wśród nich uczennice naszej szkoły. Gabriela Stanek zajęła II miejsce w kategorii klas IV – VI. Z kolei Żaneta Siarkiewicz osiągnęła III miejsce w grupie klas VII – VIII i III gimnazjalnej.

(tekst – A. Janisiewicz)