„Pod biało-czerwoną”

10 listopada odbyła się uroczystość podniesienia flagi na maszt

w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”

Przed budynkiem naszej szkoły stanął maszt sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. To patriotyczna inicjatywa pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, której celem jest zakup masztów do eksponowania naszej flagi narodowej.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko honoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Zorganizowanie tak wyjątkowej uroczystości było dla nas wielkim zaszczytem. Jest nam niezmiernie miło, że maszt sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” stanął na placu naszej szkoły.

Polska flaga to symbol wyjątkowy – symbol szacunku i patriotyzmu. Pod biało – czerwonymi barwami rozgrywały się najważniejsze wydarzenia w historii naszego narodu, o możliwość cieszenia się z wolności pod polską flagą walczyli nasi przodkowie.

Z dumą będziemy celebrować podniesienie flagi na maszt podczas ważnych wydarzeń dla naszej społeczności szkolnej.     

Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Wicestarostę Powiatu Garwolińskiego Pana Marka Ziędalskiego, Księdza Prałata Pułkownika Sławomira Niewęgłowskiego, przedstawicieli Urzędu Gminy Łaskarzew z Wójtem Gminy Łaskarzew Panem Marianem Janisiewiczem na czele, Radnych Gminy Łaskarzew z Przewodniczącym Panem Jerzym Błachnio, Dyrektorów szkół gminy Łaskarzew, Sołtysów okolicznych miejscowości, poczet sztandarowy O.S.P. w Izdebnie z Prezesem Panem Adamem Szopą oraz Rodziców.