Podsumowanie udziału w programie „Umiem pływać”

„(…) otóż pływanie jest zdrowiem i pływanie jest radością, a co zatem idzie – jest źródłem pogody i energii” W. Kuncewicz

W okresie od 07.09.2021r. do 09.11.2021r. uczniowie klas I – III pod opieką pań M. Jankowskiej, M. Król i B. Lis uczestniczyli w Programie Powszechnej Nauki Pływania ,,Umiem pływać” dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W czasie realizacji programu na basenie ,,Garwolanki” dzieci oswajały się z wodą i uczyły się pływać pod kierunkiem instruktorów. Uczniowie nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów.

Uczniowie poprzez świetną zabawę rozwinęli szereg zdolności, poprawili kondycję fizyczną i nabrali chęci do aktywnego spędzania czasu wolnego.

tekst: M. Król