Pomagamy zwierzętom

Podsumowanie akcji/zbiórki kasztanów, żołędzi i orzechów.

Od 19 października do 6 listopada w naszej szkole trwała akcja – zbiórka kasztanów, żołędzi i orzechów. Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

Kasztany, żołędzie i orzechy nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących.  W akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas i przedszkolaki ze wszystkich grup z naszej szkoły. Uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy dużą ilość pokarmu – 500kg.                                   

  Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Mamy ogromne serca i potrafimy się zmobilizować. Uczniowie i przedszkolaki, którzy znacząco włączyli się w zbiórkę to: Iga grupa Krasnoludki(90kg), Antoni kl. II (80kg), Bartosz kl. VII (48kg), Zuzanna kl. VI (44kg), Franciszek grupa Biedronki (31kg), Nikola grupa Krasnoludki(27kg), Kinga kl. II(19kg), Julia kl. VII(17,3kg).                                                                                                                                                    

  Nasze zbiory zostały przekazane do koła łowieckiego „Ursus” Umieszczone w odpowiednich paśnikach, będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. jeleni, saren, dzików, ptaków. Dzięki temu, że są bogate w substancje odżywcze pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.       

Dla wszystkich którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania:)                                                     

A. Hys /uczestnicy projektu

 (tekst A.Hys)