Ręka w rękę, ramię w ramię! Nie jesteśmy tutaj sami! Mamy Panią! Klasę! Nas! Na przygody szkolne czas!

3 czerwca społeczność szkolna oficjalnie przyjęła pierwszoklasistów do swojego grona.

W piątkowy poranek odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia pierwszoklasistów. Rozpoczęła się od występu uczniów. Następnie Pani Dyrektor szkoły pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Izdebnie. Uczniowie złożyli ślubowanie, podczas którego obiecali być wzorowymi uczniami i Polakami. Na pamiątkę tak wyjątkowej i uroczystej chwili uczniowie otrzymali liczne upominki i dyplomy. Niespodzianką był występ uczennic klasy IV skierowany do klasy I oraz konkurs czytelniczy, które wzbogaciły wyjątkową chwilę pasowania uczniów na czytelników szkolnej biblioteki. 

Pasowanie na ucznia to jedna z najpiękniejszych szkolnych uroczystości. Jest niezwykłą chwilą nie tylko dla uczniów, ale także dla wychowawcy i rodziców. 

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i owocnej nauki, pięknych przyjaźni ze szkolnej ławki, radości i samych dobrych chwil spędzonych w murach naszej szkoły! Powodzenia!