Szkoła pamięta

 

„Wspomnienie jest formą spotkania” Khalil Gibran 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “Szkoła pamięta”.

W latach poprzednich uczniowie odwiedzali pobliskie cmentarze, aby zaopiekować się mogiłami żołnierskimi. Poznawali historie zapisane w pamięci i na nagrobkach odwiedzanych miejsc. W tym roku wybraliśmy się tam wirtualnie.

Uczniowie klasy trzeciej zostali zapoznani z Miejscami Pamięci Narodowej na terenie naszej gminy, wirtualnie odwiedzili: Łaskarzew, Dąbrowę, Krzywdę, Wanaty. Pod wpływem opowieści powstały prace plastyczne:

 

Uczniowie klasy ósmej zostali zapoznani z książką pt. “Miejsca Pamięci Narodowej obszaru lokalnej grupy działania forum powiatu garwolińskiego i okolic”. Wyd. Garwolin 2011. Na podstawie zawartych tam informacji powstała prezentacja pt. “Pamiętamy, o tych, którzy odeszli”.  

Klasa 5 również przystąpiła do kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. W ramach akcji na godzinie wychowawczej została omówiona Tradycja świąt 1 i 2 listopada .Uczniowie zostali zachęceni do wykonania prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych.

(tekst:J.Sabała)