Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia cała społeczność szkolno-przedszkolna spotkała się, żeby uczcić zbliżające się święta majowe.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja mieliśmy okazję obejrzeć uroczystą akademię. Młodzi artyści przypomnieli nam historię powstania tego niezwykłego święta. Była to okazja do krótkiej refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat oraz pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów. Tematyka uroczystości nawiązywała także do Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja. 

„A nasza flaga jest biało-czerwona.

Orzeł skrzydłami wszystkich nas osłania.

Dźwięki Mazurka są takie znajome.

Wolna, bezpieczna Ojczyzna kochana.”

29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca, dlatego uczniowie szkoły mogli wykazać się również umiejętnościami tanecznymi. Rytmy belgijki wprowadziły nas w dobry,  wiosenny nastrój w sam raz na weekend majowy.