Wyjątkowe przedstawienie

O cyberprzemocy słów kilka…

Dnia 5 lutego obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów w sieci oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dnia 11.02.2019 r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny grupy T z Torunia  „Zaplątani w sieci”. Spektakl adresowany była dla uczniów klas 1- 3.

Było to urokliwe i zabawne przedstawienie, które jednocześnie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych.  W spektaklu poruszany był  problem hejtu oraz cyberprzemocy – zjawisk, które coraz częściej dotykają nasze dzieci i młodzież w sieci. W spektaklu ukazano problem nadmiernego korzystania z komputera i tabletu oraz niebezpieczeństwa związanego z umieszczeniem na portalach społecznościowych kompromitujących zdjęć.

Jednocześnie przedstawienie było dla dzieci niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Barwni bohaterowie, wartka akcja i rozbrajające poczucie humoru gwarantowały niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego, jak i nieco starszego widza.

Mamy nadzieję, że po spektaklu każde dziecko będzie znało numer : 116111. Telefon Zaufania 116 111 służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Pod tym numerem dziecko nękane w sieci może uzyskać pomoc.

(tekst S.Szczepaniak)