Zajęcia z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie

W środę 10 maja gościem uczniów klas ósmych i siódmych był szer. P. Stefaniak, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie. 

Młodzież bacznie słuchała o zasadach rekrutacji, naboru oraz przebiegu służby wojskowej, a przede wszystkim o możliwości uczenia się w Oddziałach Przygotowania Wojskowego w szkołach ponadpodstawowych. Pan szeregowy przybliżył uczniom kulisy codziennej służby, jak również zawody związane z wojskiem, w których znajdą pracę osoby cywilne. Całe spotkanie było bardzo interesujące dla uczniów – nie tylko dowiedzieli się o warunkach pracy i obowiązkach zawodowego żołnierza, ale uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z wyborem przyszłego zawodu. Ponadto uczniowie mogli przymierzyć maskę i plecak wojskowy oraz zobaczyć jego zawartość.

Dziękujemy za podzielenie się wiedzą na temat ścieżki rozwoju związanej z Wojskiem Polskim. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć doradztwa zawodowego.