Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to tradycyjna uroczystość  w Zespole Szkół w Izdebnie. O tym święcie nie trzeba nikomu przypominać. Stanowi ważne wydarzenie w placówce i jest swoistą lekcją szacunku dla osób starszych.

W czwartek   01.02.2018r. remiza  Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebnie rozbrzmiewała dźwiękami  najpiękniejszych piosenek z repertuaru znanych piosenkarzy i zespołów muzycznych lat 70-siątych i 80-siątych w wykonaniu przedszkolaków i uczniów kl. I-III pod kierunkiem wychowawców: pani Aldony Hys, pani Joanny Krzemińskiej, pani Karoliny Kościan, pani Marzanny Król, pani Dominiki Mąkowskiej, pani Beaty Lis. Mali aktorzy poprzez  śpiew , taniec w kostiumach charakterystycznych dla zespołu ABBA i improwizacje muzyczne wprowadzili zaproszonych gości w nastrój lat swojej młodości.

” Nie liczę godzin i lat” – to hasło przewodnie obchodów Dnia Babci i Dziadka w tym roku. Razem z wykonawcami piosenki I. Jarockiej ,,Kawiarenki” babcie i dziadkowie na moment poczuli klimat niezapomnianych chwil, spędzonych przy filiżance kawy w kawiarni oraz uroczych spotkań, słuchając piosenek ,,Umówiłem się z nią o dziewiątej” czy ,,Orkiestry dęte” .Wnukowie słowami utworu ,,Dwudziestolatki” przypomnieli  im, co czuli mając dwadzieścia lat. Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Wszystkim udzielił się radosny klimat. Z radością włączali się w śpiew znanych piosenek. Świetności  wspólnej zabawie dodał pełen humoru i dynamicznych scen występ uczniów klasy IV pt.,,Czerwony Kapturek” pod kierunkiem pani Żanety Strzeżesz. Dzień uwieńczył przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkiemu towarzyszyło wiele radości , entuzjazmu oraz miłych gestów i słów. Było to spotkanie o szczególnym rodzinnym  charakterze, pełne ciepła i wzruszeń.