Dzień mody patriotycznej

„Kto ty jesteś?

Polak mały…”

Kolory biały i czerwony, wianki na głowach, wzory ludowe, chusty i czerwone korale, Znak Polski Walczącej, wojskowe moro a nawet husarskie skrzydła…

Ponownie uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 21.11.2018 obchodziliśmy w szkole dzień mody patriotycznej.

Uczniowie i nauczyciele tego dnia przyszli ubrani w stroje  nawiązujące  do historii, kultury i barw narodowych naszej ojczyzny. Wszyscy zaangażowali się w ten pomysł całym sercem.

Znowu  się zatrzymaliśmy , zamyśliliśmy nad przeszłością i odśpiewaliśmy nasz hymn. Takie wydarzenia zmuszają do refleksji i pozytywnie integrują całą społeczność szkolną.

Każda klasa prezentowała swoje stroje a następnie jury wybrało najlepiej „ubranych”. Nagrody wręczano w kategorii „Najlepiej ubrana klasa” i „Najlepiej ubrany uczeń”. I tak w klasach młodszych pierwsze miejsce zajęła klasa II, drugie miejsce klasa I i trzecie miejsce klasa III. W klasach starszych pierwsze miejsce zajęła klasa V, drugie klasa VIII i trzecie klasa VI.

W kategorii nagród indywidualnych pierwsze miejsce zajęła Gabrysia Stanek, drugie Aleksandra Książek i trzecie Dawid Szarek.

(Pomysłodawczynią idei dnia mody patriotycznej była p. Joanna Brauze.)