Dzień Ziemi w przedszkolu

 

22 kwietnia Biedronki i Pszczółki świętowały Dzień Ziemi

           22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia organizowane są akcje, które mają na celu promowanie postaw proekologicznych. Jest to także moment równonocy wiosennej – na całej naszej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. W czasach starożytnych był to symbol rodzącego się życia. Obecnie podkreśla się, że jest to dzień równowagi, który łączyć ma wszystkich ludzi, niezależnie od ras i religii. Według organizatorów Dnia Ziemi, mimo wszystkich różnic, które dzielą ludzi, powinniśmy dbać o naszą planetę, bo jest naszym wspólnym dobrem.

          W naszym przedszkolu też promowaliśmy ekologię. Poszerzyliśmy naszą wiedzę o ochronie środowiska, powstały prace plastyczne o tej tematyce, sprzątaliśmy teren przedszkolny. Każde dziecko zostało PRZYJACIELEM ZIEMI, a z tym tytułem wiążą się liczne obowiązki. Dlatego od tego dnia wszyscy segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd, ograniczamy produkcję śmieci. Wspólnie dbamy o naszą planetę.