Innowacja czytelnicza w klasie VII – gra terenowa.

22 września 2020 roku uczniowie klasy VII wzięli udział w grze terenowej dotyczącej lektury, jaką jest II część „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy i dostali wskazówki jak dotrzeć do pierwszego zadania. Zadania, które dzieci miały rozwiązać dotyczyły znajomości lektury oraz biografii Adama Mickiewicza. Na kartkach z zadaniami znajdowały się również wskazówki, jak dotrzeć do kolejnych etapów. Do wykonania uczniowie mieli krzyżówkę, uzupełnienie tabeli, uzupełnienie życiorysu autora oraz odpowiedź na kilka pytań.

Celem gry terenowej było sprawdzenie znajomości z treści lektury, biografii autora, znajomości tradycji związanej z obrzędem „Dziadów” i umiejętności logicznego myślenia.

Po ukończeniu gry, przeszliśmy do wspólnej analizy wykonanych zadań oraz rozmowy dotycząca cech twórczości Adama Mickiewicza.

(tekst : A. Jaworska)