Jubileusz czterdziestolecia przedszkola

 

4 0 lat to piękny jubileusz, którym może poszczycić się nasze przedszkole. To  wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie. Cytując słowa naszego rodaka Jana Pawła II można powiedzieć, że „ dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, cudem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

       

  W wieku przedszkolnym każde dziecko najsilniej kształtuje swą osobowość i umiejętności. Od nas, dorosłych zależy, czy damy mu odpowiednie warunki i możliwości, czy pozwolimy na wybór najlepszej dla niego drogi, czy spowodujemy, aby mogło rozwijać swój potencjał. Dlatego staramy się, by nasze przedszkole było przyjazne, by stworzyć dogodne warunki do pracy, nauki, zabawy.

         Wszystko zaczyna się od marzeń!

Kiedy do naszego przedszkola co roku przybywało więcej dzieci, naszym marzeniem była rozbudowa naszej placówki. Przez kilka lat działaliśmy w obrębie własnych możliwości: przerabialiśmy, dzieliliśmy sale, remontowaliśmy nieużywane pomieszczenia. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu Pana Wójta Mariana Janisiewicza i Rady Gminy Łaskarzew. Cieszymy się, że dzieci przybywa, ale mury naszego budynku jakoś nie chcą się poszerzyć. I tu znów z pomocą przyszedł Pan Wójt. Zapadła decyzja, by przekształcić obecną salę gimnastyczną na sale przedszkolne i podjąć działania zmierzające do budowy nowej sali gimnastycznej.

         Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować obecnemu Panu Wójtowi i wszystkim Radnym Gminy za podjęcie tak ważnej dla nas decyzji. To właśnie determinacja Pana Wójta, życzliwość i zawsze pomocna dłoń pomogły nam dotrzeć do dnia dzisiejszego i z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

         Pragniemy przy tej okazji podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej placówki:

  • nauczycielom, za ogromny wysiłek wkładany w wychowanie najmłodszego pokolenia, za serce, uśmiech, cierpliwość w tej trudnej misji pracy wychowawczej,
  • wszystkim pracownikom za codzienną pracę na rzecz dzieci,
  • darczyńcom, którzy wspomagają nasze przedszkole,
  • Strażakom na czele z Prezesem Panem Adamem Szopą, na których zawsze możemy liczyć i którzy wielokrotnie pomagali nam w organizacji imprez środowiskowych i szkolnych i również mieli swój udział w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości,
  • Radom Rodziców Szkoły i Przedszkola, na czele z przewodniczącymi: Panią Edytą Szczerbą i Panią Agnieszką Kondej, które bardzo aktywnie angażują się w sprawy szkolne i przedszkolne,
  • Rodzicom, bo to Państwo są pierwszymi nauczycielami swoich dzieci i wspomagają nauczycieli w pracy wychowawczej.

Liczymy, że każdy z naszych wychowanków kiedyś powie: „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu: o tym, jak żyć, co robić, jak postępować, patrzeć, odczuwać, myśleć i wyobrażać sobie lepszy świat”