Nowe sale przedszkolne i plany na przyszłość

W Zespole Szkół w Izdebnie powstały dwie nowe, kolorowe sale przedszkolne…

 

Zespół Szkół w Izdebnie jest placówką chętnie wybieraną przez rodziców. Co roku zwiększa się liczba dzieci przedszkolnych, a w następstwie również liczba uczniów w szkole. W związku z dużym zainteresowaniem ofertą przedszkolną, już na wiosnę, przy wsparciu Wójta Gminy Łaskarzew, podjęto decyzję o utworzeniu kolejnego, czwartego oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019.

W związku z powyższym postanowiono zaadoptować pomieszczenie do zajęć wychowania fizycznego na dwie sale przedszkolne. W wakacje trwały intensywne prace remontowe. W rezultacie powstały dwie nowe sale przedszkolne, kolorowa łazienka dla przedszkolaków oraz przestronna szatnia przedszkolna. Ze środków  UG zakupiono nowe meble do sali 3-latków i 4-latków.

Dzięki zaangażowaniu Wójta i poparciu Rady Gminy została podjęta decyzja o budowie pełnowymiarowej sali  gimnastycznej i zaplecza sportowego oraz sal lekcyjnych – pracowni szkolnych. W realizacji jest projekt tego przedsięwzięcia.

Na obecną chwilę postanowiono zakupić kontener magazynowy, w którym będzie przechowywany sprzęt sportowy do czasu powstania nowej sali sportowej z zapleczem.

Tak więc nowy rok szkolny przywitaliśmy z nowymi  nadziejami na przyszłość.