Pierwszy Tydzień Profilaktyczny

 

„Dbamy  o bezpieczeństwo swoje i innych”

 

 

 

 

W dniach 03 – 07 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się I Tydzień Profilaktyczny. Koordynatorem akcji była Pani psycholog – Sylwia Szczepaniak.

Głównym celem organizacji Tygodnia Profilaktycznego była troska o bezpieczeństwo naszych uczniów. Działania skupiały się na podkreślaniu wartości postaw przyjacielskich, promowania zachowań bezpiecznych zarówno w szkole, w domu, w sieci, w drodze do i ze szkoły, jak i podczas zbliżających się wakacji.

Środa (5.06.2019 r.) była dniem pod hasłem bezpieczeństwa w sieci. W czwartek (6. 06. 2019 r.) odbyło się spotkanie z p. D. Kalinowską – asp. z KPP w Garwolinie.

Podczas tygodnia profilaktycznego uczniowie pod opieką wychowawców  przygotowywali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w sieci, w domu, w drodze do i ze szkoły czy też podczas spędzania wolnego czasu. Wspólne przygotowywanie plakatów było okazją do ponownego omówienia zasad bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że działania przeprowadzone podczas I tygodnia Profilaktycznego przyczynią do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.