Rodzice czytali Biedronkom i Pszczółkom

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

Czytanie książek to ważna sfera życia niejednego człowieka. Ale żeby dzieci brały przykład z dorosłych czytelników, musimy im w tym pomóc. Dlatego należy czytać dzieciom już od pierwszych dni życia. To wielki podarunek, jaki rodzice mogą dać swoim dzieciom.

Dlaczego jeszcze warto czytać swoim pociechom? Czytanie dzieciom sprawia, że dziecko czuje się ważne i kochane, dzięki temu wierzy w swoje możliwości, rozwija empatię i umiejętności społeczne. Chwile przy książce to mogą być jedne z najwspanialszych momentów spędzonych z dzieckiem. Słuchając czytającego rodzica dziecko rozwija swoją mowę, myślenie, wyobraźnię, poszerza swoje zainteresowania i wrażliwość emocjonalną. Poznaje co jest dobre, a co złe. Czytanie dzieciom rozwija u nich pamięć, koncentrację i ciekawość świata. Ważne jest to, że czytanie może też być wspaniałą ucieczką od nudy, odwraca też uwagę od korzystania z multimediów, tak niebezpiecznego w dzisiejszych czasach. Zatem, Drodzy Rodzice, czytajmy dzieciom jak najczęściej.

Zadaniem wychowania przedszkolnego jest rozwój powyższych kompetencji dzieci, także między innymi przez codzienne czytanie. W grupie Biedronek  i Pszczółek w tej inicjatywie wsparły nas Mamy. Dziękujemy za udział w akcji czytania dzieciom: Pani Marzenie Boratyńskiej, Pani Agnieszce Drożdż, Pani Annie Guzowskiej, Pani Żanecie Strzeżesz, Pani Agnieszce Szarek i Pani Agnieszce Tchorek.