Spotkanie z artystami twórczości ludowej

 

 

 

03.11.2017 uczniowie naszej szkoły spotkali się z artystami twórczości ludowej. Celem tego spotkania było stworzenie dzieciom możliwości bezpośredniej obserwacji powstawania prac rękodzielnictwa ludowego, aktywne uczestnictwo w lekcji z folklorem, poznanie tradycji i sztuki ludowej własnego regionu.

Uczniowie zapoznali się z techniką bibułkarstwa . Wykonali kwiaty poprzez skręcanie, zwijanie i rolowanie. Poznali sztukę ,, decoupage’’. Polega ona na przyklejaniu na szkło, metal, drewno i skórę wzoru z serwetki papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się technika origami i wikliniarstwa papierowego. Piękne serwety i bieżniki wykonane szydełkiem mogą być zajęciem na zimowe wieczory. Poprzez to spotkanie uczniowie zdobyli wiedzę dotyczą powstawania dzieła. Zwiększyli zainteresowanie tradycjami społeczności lokalnej. Celem prowadzących spotkanie było ożywienie ,popularyzacja i odtworzenie zanikających dziedzin rękodzieła ludowego. Poznane techniki uczestnicy będą mogli wykorzystać na zajęciach plastyczno-technicznych. Aby wychować człowieka twórczego, otwartego, pewnie poruszającego się po świecie wartości ważne jest kształtowanie tożsamości regionalnej, którą chcemy rozwijać z naszymi uczniami. To kolejne spotkanie zrealizowane w ramach programu Bezpieczna+