Spotkanie z Panią Policjantką

13 października naszą szkołę i przedszkole odwiedziła Pani Policjantka. 

Nasz gość bardzo ciekawie mówił o bezpieczeństwie. Pani Policjantka rozmawiała  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przypomniała o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Następnie wytłumaczyła jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób w różnych sytuacjach w domu i w szkole oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Uczniowie powtórzyli i utrwalili numery alarmowe, dowiedzieli się kiedy należy z nich korzystać. Starsze dzieci poznały szkodliwość używek, alkoholu i narkotyków oraz dowiedziały się o niebezpieczeństwach wynikających z różnego rodzaju uzależnień. 

Za wizytę serdecznie dziękujemy 🙂