Wyjazd do Stajni Wilga – klasy I-III

26 września uczniowie klas I-III poznawali kulturę i tradycje plemion indiańskich Ameryki Północnej .

Animatorzy o indiańskich imionach i ubrani w indiańskie stroje zapewnili uczestnikom liczne atrakcje. Uczniom pomalowano twarze i nadano nowe imiona.  Dzieci podzielone na kilka grup wykonywały pióropusze i totemy. Miały okazję poznać technikę budowania tipi. Każde z nich uczestniczyło w zabawach: wyścigach jaszczurek, polowaniu na bizony, rzutach lassem czy strzelaniu z łuku (ze strzałami na przyssawki). Niezwykłym doświadczeniem było też poszukiwanie skarbu z mapą oraz wypłukiwanie złota. Uczniowie niczym mieszkańcy prerii mieli zapewnioną również przejażdżkę bryczką. Każde mogło pobawić się na placu zabaw oraz zadbać o tężyznę na siłowni plenerowej.