Święto Pierwszaków

Uczniem  być – to ważna sprawa

i otwierać wiedzy drzwi.

Uczyć się, by świat poznawać,

ślubujemy dziś!

W czwartek 13.05.2021 r. odbyła się Uroczystość ,,Pasowania Na Ucznia”. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

W tym roku ze względu na trudną sytuację związaną z obostrzeniami uczniowie klasy I złożyli ślubowanie po powrocie do szkoły tylko w obecności Pani Dyrektor szkoły  i  wychowawcy.

Po zaprezentowaniu  swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych,  w niezwykle podniosłej atmosferze  ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Potem było mnóstwo życzeń i prezentów.

W tym dniu nasi Pierwszoklasiści  również zostali  oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki. Złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie pani bibliotekarka J. Sabała dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplom oraz zostały obdarowane ,,Wyprawką Czytelniczą”, przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”.

 Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali Rodzice dla swych pociech. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie Pierwszakom w pamięci.   

                                                                            Wychowawca kl. I  M. Król