Szkolny Dzień Rodziny

 

1 czerwca w szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. 

Ten wyjątkowy dla naszych uczniów i ich rodziców dzień rozpoczął się od występu artystycznego. Były piosenki, wiersze, tańce, chwile wzruszeń i radości. Następnie całusy, uściski, życzenia i upominki… Nie zabrakło też wesołych scenek kabaretowych. No bo z kogo najlepiej mogą pośmiać się dzieci? Ze swoich rodziców, a raczej z ich miłości i szalonych lat młodości 🙂 

Później odbyły się różne aktywności na świeżym powietrzu. Dla młodszych uczniów – malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, tatuaże, fotobudka, zabawy ruchowe, gra terenowa. Dla tych nieco starszych – mecz w siatkówkę z rodzicami i zabawy taneczne. Tatusiom gratulujemy zwycięstwa!

O pyszny stół zastawiony słodkościami i przysmakami z grilla zadbali rodzice. Dużą atrakcją cieszył się wóz strażacki O.S.P. w Izdebnie i jego wyposażenie. Strażacy zaprezentowali prawidłowe wykonanie akcji ratunkowej, a na ochłodę oczywiście częstowali lodami i wodą z węża strażackiego  🙂

1 czerwca obchodziliśmy pierwszą rocznicę nadania imienia Janusza Korczaka naszej szkole. Dlatego właśnie tego dnia odbył się szkolny dzień patrona i z nim związany konkurs, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Pytania konkursowe dotyczyły życia i twórczości Janusza Korczaka. Najlepsi okazali się uczniowie z klas II i VII. 

Na zakończenie Dnia Rodziny odbyła się szkolna dyskoteka. Muzyka brzmiała aż do wieczora.