Tydzień Profilaktyki w przedszkolu

Głównym założeniem Tygodnia Profilaktyki była integracja dzieci, przypomnienie zasad współpracy w grupie rówieśniczej oraz podkreślenie wartości przyjaźni i życzliwości wobec kolegów. 

W ramach programu w poniedziałek dzieci ubrane na  żółto (kolor optymizmu i radości) obchodziły dzień życzliwości. Popłynęły serdeczne słowa do kolegów i koleżanek, wręczane były symbole życzliwości – serca pełne ciepłych słów.

We wtorek dzieci integrowały się podczas wyjazdu do „Kurkowa” w Rudzie Tarnowskiej.

W środę odbyły się gry podwórkowe typu: „Onse madonse”, gra w klasy czy w gumę, „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”, „Gąski, gąski do domu”, zbijak, itp. Dzieci poznały zabawy swoich rodziców, a nawet dziadków. 

Czwartek był dniem wyliczanek i zabawy z fruczką. 

Piątek przedszkolaki spędziły na pikniku, na którym kosztowały zdrowe przekąski. Dominowały głównie owoce i warzywa. 

Był to tydzień pełen niespodzianek, radości i życzliwości.