„W moim sercu bije Polska” – uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Nasza Niepodległa…

„W moim sercu bije Polska” – akademia z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się w naszej szkole 9 listopada 2018 r. wyraźnie nawiązywała do tych słów.

Uczniowie kl. V przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Mówili o obronie jej granic, rozbiorach, bohaterskich próbach odzyskania wolności. Ukazali nadzieje i marzenia ówczesnych Polaków. Wybrzmiały też najpiękniejsze strofy wierszy oraz nagrania prezentujące niezaprzeczalnie wyjątkową, polską kulturę i przyrodę. Całość występu dopełniła przejmująca pantomima w wykonaniu uczniów kl. III i IV. Z kolei oprawę muzyczną zapewniły uczennice kl. VI, VII i VIII. Zaśpiewały pieśni patriotyczne, które komponowały się z treścią przedstawienia.

Sugestywna recytacja, gra aktorska, wzruszający śpiew uczniów, ich odświętne stroje, a także dekoracja sali sprawiły, że akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miała uroczysty i nieco nostalgiczny charakter.

O scenariusz i przygotowanie uczniów do występu zadbała p. Agnieszka Janisiewicz. Dekorację wykonała p. Aneta Hys.

W drugiej części spotkania uczniowie poszczególnych klas, pod kierunkiem wychowawców, prezentowali wybraną piosenkę patriotyczną. Zachęcali zaproszonych gości do wspólnego śpiewu.

Cała uroczystość podobała się zgromadzonej publiczności.

( tekst – A. Janisiewicz)