Dzień Rodziny w szkole

2 czerwca był świętem całej rodziny – obchodziliśmy Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. 

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od występów uczniów, którzy poprzez wiersze i piosenki skierowali życzenia i wyznali miłość swoim rodzicom. Po uroczystych występach było mnóstwo atrakcji – mecze piłki siatkowej, nożnej i koszykówki, zabawy z ringo czy hula-hop, śmieszne wariacje w fotobudce. Największym zainteresowaniem cieszył się taniec prowadzony przez Panią Anię i uczennice ze starszych klas – była „belgijka”, „kaczuszki”, „Macarena” i wiele innych. Rada Rodziców zorganizowała uczniom i rodzicom poczęstunek – stół pełen słodkich pyszności oraz grillowane kiełbaski. Wszyscy obecni rodzice aktywnie uczestniczyli nie tylko w organizacji uroczystości, ale także w różnych zabawach z dziećmi i rozgrywkach sportowych. Młodsi uczniowie chętnie korzystali z usług malowania twarzy, plecenia warkoczyków czy robienia tatuaży. Było miło i sympatycznie.

Przez cały poranek trzymaliśmy kciuki za chłopców z klasy VII i VIII, którzy w tym czasie reprezentowali naszą szkołę i gminę w powiatowych rozgrywkach w piłkę nożną. Wrócili zmęczeni, ale chętnie wzięli udział w zabawach sportowych i tanecznych.