Jabłkowy zawrót głowy w Kurkowie

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach w sadzie oraz zabawach w Kurkowie.

Dzieci udały się w magiczną podróż do sadów. Jechały w małych wagonikach ciągniętych przez traktor do świata jabłek czerwonych, słodkich, soczystych i pachnących.  W trakcie tej podróży dzieci poznały pana sadownika, dowiedziały się o pracach związanych z prowadzeniem sadu, poznały odmiany jabłoni rosnące w sadzie oraz skosztowały przepysznych jabłek, które samodzielnie zerwały prosto z drzewa. Dowiedziały się też dlaczego warto jeść jabłka i podpatrzyły jak wygląda praca w sadzie. Na koniec obejrzały maszyny i urządzenia sadownicze oraz zwiedziły pomieszczenie służące do przechowywania jabłek.

Nie zabrakło także radosnych zabaw w Kurkowie oraz zwiedzania kurkowego gospodarstwa, gdzie przedszkolaki poznały różnobarwne odmiany kur. 

Wszyscy świetnie się bawili. To był wspaniały dzień!