Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

29 września w szkole i przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Był to wyjątkowy dzień, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Wychowawcy w przedszkolu oraz nauczyciele i uczniowie tego dnia poświecili chwilę na czytanie innym. 

O tym, że czytanie jest ważne i cenne, wie już chyba każdy. A jakie korzyści ma głośne czytanie? Codzienne głośne czytanie, szczególnie małym dzieciom, wykształca potrzebę obcowania z książką, by w przyszłości czytanie stało się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Czytanie stymuluje rozwój mózgu, rozwija wyobraźnię, pobudza zainteresowanie otaczającym światem, kształtuje wrażliwość moralną, i co jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie – zapobiega uzależnieniom od urządzeń multimedialnych. 

A więc… Czytajmy jak najczęściej, nie tylko sobie, ale i wszystkim wkoło!