Podsumowanie akcji „Pomagamy zwierzętom”

Składamy wielkie podziękowania uczniom i przedszkolakom, którzy wzięli udział w akcji.

Gruba pokrywa śnieżna, na przemian występujące odwilże i nawroty mrozu, skuwające lodem zalegający śnieg, bardzo mocno ograniczają zwierzętom dostęp do pokarmu. Dlatego też leśnicy i myśliwi podczas  tego najtrudniejszego okresu dokarmiają zwierzęta w lesie, przez co zmniejszają rozmiar szkód wyrządzanych przez nie w uprawach leśnych oraz rolnych. Karma podawana jest w paśnikach, co zabezpiecza ją przed czynnikami atmosferycznymi. Z karmy wykładanej w paśniku chętnie korzystają np. sarny, jelenie, dziki.

Podczas tegorocznej akcji zebraliśmy 560kg karmy tj. kasztanów, żołędzi, orzechów, kukurydzy.

Uczniowie i przedszkolaki, którzy znacząco włączyli się w zbiórkę to:

1. A. Mróz kl.5 (104kg),

2. K. Mróz. kl.3 (100kg),

3. W. Niezgoda gr.”Smerfy” (38 kg), B. Karasiński kl. II (29kg), N. Markowska. kl. V i Z. Markowska. kl. III (27 kg), G. Nitka gr. „Krasnoludki” (13kg), A. Tobiasz kl.VII (13 kg).

Wyżej wymienieni uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki odebrali nagrody ufundowane przez koło łowieckie „Ursus”.
Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania 🙂

Aneta Hys – koło przyrodnicze