Dzień bez plecaka

3 kwietnia obchodziliśmy „Dzień bez plecaka”.

W związku z dniem 1 kwietnia, kiedy w kalendarzu widnieje „prima aprilis”, dla uczniów naszej szkoły poniedziałek 3 kwietnia był wyjątkowy.

Samorząd uczniowski zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie przynosili podręczniki i inne przybory szkolne w przedmiotach takich jak: poszewka na poduszkę, kask motorowy, walizka, tobołek, worek na śmieci, koszyk, pudełko po puzzlach lub sprzęcie elektronicznym, klatka dla zwierząt, miska, wiadro, kosz na śmieci, garnek i wiele, wiele innych. Pomysłów było mnóstwo. Dzień ten był wspaniałą odskocznią od codziennej rutyny. 

W poniedziałek uczniowie niebieskimi strojami oraz gazetką tematyczną dali wyraz solidarności z osobami z Autyzmem oraz ich rodzinami. Każdego roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dlatego w pełni świadomi…

WSPIERAMY, ROZUMIEMY, AKCEPTUJEMY !