Dziel się uśmiechem

Klasy I – III zakończyły realizację programu „Dziel się uśmiechem”. 

„Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.”

Od 2013 roku Polski Czerwony Krzyż i Mars Polska wraz Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej prowadzą program edukacyjny „Dziel się uśmiechem”.

W naszej szkole program został zrealizowany dzięki współpracy SK PCK z oddziałem rejonowym PCK w Garwolinie. W ramach programu zrealizowane były zajęcia „Moje zęby”, „Dbam o zęby”, „Sprzymierzeńcy zdrowych zębów”, „Idę do dentysty”, podczas których omówiona była budowa zębów, ich funkcje i rodzaje. Uczniowie poznali zasady systematycznego dbania o zęby oraz informacje o pozytywnym wpływie zdrowych zębów na cały organizm człowieka. Zajęcia podsumowały krótki konkurs oraz praca plastyczna – schemat szczęki. Dzieci z klas I – III aktywnie biorą udział w akcji fluoryzacji zębów prowadzoną przez pielęgniarkę szkolną.