Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Miś pluszowy, miś kudłaty,

biały, czarny lub łaciaty.

Wszystkie misie my kochamy

i ich święto dzisiaj mamy.

Światowy Dzień Misia celebrowany jest od 2002 roku, kiedy to obchodzona była setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to ulubiona zabawka dzieci, to ich najwierniejsi przyjaciele, dlatego święto to coraz częściej obchodzone jest przez maluchów. Dziecięcy świat zabawek przepełniają misie różnego formatu, kształtu i kolorów. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów. Kto nie zna  tak popularnych pluszowych bohaterów jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek, Miś Paddington czy Gumisie? Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Nic więc dziwnego, że ta ponadczasowa zabawka uczczona została swoim świętem, które obchodzimy 25 listopada.