Polskie Święto Oświaty

„Wykształcenie to nic innego jak podnoszenie estetyki wnętrza”

 /Ryszard Podlewski/

My – nauczyciele głęboko w to wierzymy. I tak właśnie traktujemy cały proces nauczania od sztuk plastycznych poprzez tajemnice matematyki, aż po zgłębianie raz po raz wierszy Szymborskiej. Każdy przedmiot jest pretekstem do wyciągania z młodych umysłów tego co najlepsze, więc… 

Świętowaliśmy dziś Dzień Edukacji Narodowej!

Tradycyjnie już tego dnia, to uczniowie zasiedli po drugiej stronie biurka i prowadzili lekcje. O tym czy jest to łatwa praca, przekonali się sami, próbując przekazać wiedzę z j. polskiego, matematyki, biologii czy też wiadomości z zintegrowanego nauczania w klasach I – III.  W przedszkolu również Panie miały chwilkę wytchnienia, ponieważ i tam uczennice zastąpiły ich tego dnia w obowiązkach.

Ale w szkole nie tylko pracą i nauką człowiek żyje 😉

Szkoła to także miejsce mniejszych i większych przedstawień artystycznych. I w myśl Friedricha von Schiller’a, że „Kluczem do edukacji jest przeżycie piękna” uczniowie klas I, V i VI pod czujnym okiem pani J. Brauze i B. Lis przygotowali dla nauczycieli akademię. 

Było pięknie, było muzycznie i było wzruszająco.

Ciekawostka: Warto  wiedzieć, że ów święto obchodzi się w większości państw na świecie, a światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest 5 października.