Przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Doliny Bobrów

 

31 maja wszystkie grupy przedszkolne pojechały na wycieczkę do Doliny Bobrów w Wólce Dłużewskiej. Gospodarstwo agroturystyczne należy do sieci zagród edukacyjnych.  Chcąc przybliżyć dzieciom wiedzę przyrodniczą oraz zapoznać z pracami na wsi związanymi  z wyprodukowaniem żywności, szczególnie w tradycyjny sposób, zabraliśmy je na warsztaty, podczas których wypiekały chleb oraz  wyrabiały ser i masło.  Pani prowadzące warsztaty, ubrane były w regionalne, kołbielskie stroje ludowe.  Stworzone przez nas produkty zabraliśmy ze sobą do przedszkola i zjedliśmy na śniadanie.

Przedszkolaki były też poszukiwaczami skarbów. Za pomocą wykrywacza metali odnajdowały naboje z czasów II wojny światowej oraz stare monety, które musiały same wykopać.

Dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe 😉