Wizyta pana Dzielnicowego

22.01.2019 odwiedził nas pan policjant Łukasz Wasiński. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję wysłuchać naszego gościa, a później zadawać mu pytania.

Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa.

Dzieci rozmawiały z gościem o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie i  jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą nieodpowiedzialne zachowanie w trakcie z pozoru, niewinnych zimowych zabaw.

Poruszony został również bardzo ważny i aktualny temat telefonów komórkowych, które towarzyszą dzieciom i młodzieży w każdej sytuacji. Uczniom zostały zaprezentowane filmy pokazujące skutki nierozsądnego korzystania z telefonu (np. w trakcie przechodzenia przez jezdnię) i jednocześnie tragiczną rzeczywistość naszych czasów, kiedy to robienie zdjęć stało się ważniejsze od udzielenia pomocy.

Było również kilka słów o telefonach alarmowych i krótki, pouczający film o skutkach używania ich w nieodpowiedni sposób.

To była cenna lekcja, która z pewnością wpłynęła na świadomośc uczniów, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, a także zmusiła uczniów do refleksji na temat najważniejszych wartości, które w dziesiejszych czasach łatwo się zatracają.