Wycieczka do fabryki czekolady E. Wedel

 

Dzień 2.10.2018 zapisze się w pamięci uczniów klas I-III jako jeden z najsłodszych. Któż z nas nie marzył, by trafić do fabryki czekolady? Jest to słodkie dziecięce marzenie, które właśnie się spełniło.

W fabryce czekolady E.Wedel było magicznie i bardzo smacznie.

W budynku fabryki przywitał nas 740 kilogramowy (!) czekoladowy miś. Stwierdziliśmy, że ciężko byłoby go zjeść, ale wcale nie wykluczamy, że dalibyśmy radę.

Potem okazało się, że w rękach artysty czekolada staje się materiałem z którego można stworzyć piękne dzieła sztuki. Czekoladowe rzeźby, obrazy… równie piękne co i z pewnością smaczne.

Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o fabryce, jej założycielu i samym logo firmy. Ów chłopiec na zebrze to  kreacja włoskiego plakacisty, która jest symbolem rodzinnego przedsiębiorstwa E. Wedel. Po dziś dzień symbol chłopca na zebrze widnieje, w formie neonu, na dachu kamienicy Emila Wedla przy ulicy Szpitalnej w Warszawie, mieszczącej najstarszą firmową Pijalnię Czekolady

Słodkości słodkościami, ale skoro to wycieczka szkolna to trzeba się na niej czegoś nauczyć. Obejrzeliśmy film o produkcji kakao i zaliczyliśmy przy okazji małą lekcję geografii.

Oczywiście my lubimy naukę poprzez praktykę, zatem pilnie degustowaliśmy wszystko to o czym słuchaliśmy 😉

I ruszyliśmy dalej. Mądrzejsi o wiadomości na temat produkcji kakao poszliśmy sprawdzić jak to się dzieje, że te ziarenka zamieniają się w słodką tabliczkę.

Zgodnie stwierdziliśmy, że spokojnie można pracę przy produkcji czekolady nazwać pracą marzeń 😉

Na koniec dostaliśmy słodkie upominki.

Dziś znamy już wszystkie sekrety czekolady i choć są jej różne rodzaje to jedno jest zawsze pewne, że „Wszyscy potrzebujemy czekolady” 😉